Teknik Bilgiler

Mini Rack Hakkında Detaylı Bilgi

Raf sistemleri içerisinde bulunan Mini Rack raf sisteminin uygulama alanları oldukça geniştir. Küçük boyutlu ve ambalajlı-kolilenmiş ürünlerin depolanması için kullanılan bir sistemdir. Mini rack raf sistemi her türlü depo alanında uygulanabilme özelliğine sahip olduğu ve kurulma maliyeti de düşük olduğu için çok tercih edilir. Estetik bir görünüme sahiptir. Ayak ve traverslerde farklı renk uygulamaları yapılarak da alan içinde farklı alternatifler oluşturulabilir.
Mini rack raf sitemlerinde ürünlerin raflara depolanması için herhangi bir istifleme aracına ihtiyaç yoktur. İnsan gücünün kaldırabileceği yükler kolaylıkla raflara istiflenebilir. Görünüm olarak ağır rack raf sistemini andırsada farklılıklar mevcuttur. Bir nevi ağır rack raf sisteminin mini modelidir.

Mini rack raf ayakları saç bükümden oluşmaktadır. Ayak derinlikleri 30cm.den başlayarak 60cm.e kadar çıkmaktadır. Ayaklar üzerinde delikler bulunmakatadır. Bu delikler traverslerin ayaklara bağlanması için oluşturulmaktadır. Mini rack ayaklar bütün halinde olup yatay kayıtlar ile 2 ayak birbirine bağlanır. Ağır rack ayaklarda bulunan çapraz kayıtlar mini rack raf sisteminde bulunmamaktadır.

Travers olarak adlandırdığımız yatay kayıtlar da mini rack ayaklarda olduğu gibi 2mm kalınlığındaki saç büküm malzemeden oluşmaktadır. Traverslerin iki ucunda bulunan kancalar ayaklar üzerindeki deliklere oturmaktadır. Uzunlukları ise 100cm, 125cm ve 150cm. gibi farklılıklar göstermektedir.

Mini rack raf tablaları ise traversler üzerine oturmaktadır. Ayak derinliğine göre ölçüleri değişmekte olup tek parça halinde imal edilmektedir. Tabla kalınlıkları 1mm olup 60cm derinlikte tablaya takviye yapılmaktadır. Talebe göre tablalar çelik yerine suntalam da yapılabilir.

Mini rack raf sisteminin tamamı elektrostatik toz boya uygulamasından geçmektedir. Yağ alma ve pasivasyon işlemlerinden sonra boyama işlemine geçilerek 200° de ürünler fırınlanır. Paslanma ve çürüme yapmaz. Ayak, tabla ve traverslerde mavi, turuncu, gri, krem, kırmızı gibi farklı renk uygulaması yapılabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir